Lerduveskytte
OBS! Tips till arrangörer: Tävlingar som ska sanktioneras av SvSF måste också föras in på indTa och resultat redovisas i efterhand genom att ladda upp en .csv-fil till IndTa. Kräver användande av excel eller liknande (ungefär som förr i världen). Om sådan uppladdning av .csv-fil släpar efter, undviks eller ersätts av .pdf-fil kommer även uppdatering av klassificeringssytem och ranking att göra detsamma. Ansvaret åvilar arrangören.
Formellt gäller att alla SvSF-mästerskapstävlingar, landslagstest och uttagningstävlingar samt alla Fitasc sporting och Compak (varumärken) skall sanktioneras av SvSF. Jägarduvor och liknande omfattas inte av SvSF-sanktion.


Startlista,
INSTÄLLD Sm Compak Sporting INSTÄLLD - Compak,
Kalmarbygdens Jägare 08-05, 150 duvor,
2020-07-25 2020-07-26

Preliminär skjutlags-lista



För deltagare: Föranmälan till INSTÄLLD Sm Compak Sporting INSTÄLLD, 2020-07-25 Login resultathantering:    »Glömt lösenord  
RadNamn        Anm.tidFörening  LicnrLag (3-manna)   Dag 1  Dag 2  Cat.   Del.
1  Andersson Ola   Hässleholmso. JSKIID02201876     XXMANta bort
2  Bergkvist Rebecka   Falköpings SSKIID01275783     XXLADIESta bort
3  Boström Sune   Östhammars JSKIID00251399     XXMASTERta bort
4  Burenfjäll Oliver   Romfartuna JSKIID01430971   Romfartuna JSK Lag 1  XXMANta bort
5  Dagman Erik   Skövde JSKIID04879299     XXMANta bort
6  Ekberg Jan   För.JSK TrollhättanIID01401696     XXSENIORta bort
7  Englund Michael   Falköpings SSKIID00623916     XXMANta bort
8  Erlandsson Torbjörn   Kalmarbygdens Jäg IID01090300     XXMANta bort
9  Fagerstrand Marcus   Nässjöortens JVFIID05107170     XXMANta bort
10  Faming Henrik   Kalmarbygdens Jäg IID01432306     XXMANta bort
11  Flodström Göran   Sunderby Sport JSKIID01543682     XXMANta bort
12  Flodström Marcus   Sunderby Sport JSKIID02127859     XXMANta bort
13  Forsberg Mikael   Vikbolandets JVFIID01000182     XXSENIORta bort
14  Forsberg Victor   Vikbolandets JVFIID01737499     XXMANta bort
15  Friberg Peter   Kalmar JSKIID01439394     XXSENIORta bort
16  Fridh Martin   Mörrums JSKIID01645408     XXMANta bort
17  Frisk Johan   För. Skepplanda SpSIID00990642     XXJUNta bort
18  Gard Anders   Sunderby Sport JSKIID03613135     XXSENIORta bort
19  Gillstedt Kent   Norrahammars Jakt & SSKIID04266143     XXMANta bort
20  Gustavsson Jacob   Brösarps JSKIID00981427     XXJUNta bort
21  Göransson Karl   Kalmarbygdens Jäg IID00592932     XXJUNta bort
22  Haage Jan Olov   Norrahammars Jakt & SSKIID00002693     XXMASTERta bort
23  Haage Sofie   Norrahammars Jakt & SSKIID00789934     XXLADIESta bort
24  Haglund Peter   Kalmarbygdens Jäg IID01557335     XXSENIORta bort
25  Hansson Björne   För. Skepplanda SpSIID00011389     XXMANta bort
26  Hedwall Jesper   Strängnäs JSKIID01735182     XXMANta bort
27  Hildenborg Lars   Lerums Jaktvårds o SSFIID04894437     XXMANta bort
28  howlden andy   Romfartuna JSKIID02030813   Romfartuna JSK Lag 1  XXSENIORta bort
29  Jakobsson Krister   Gyttorps SSKIID02244006     XXMANta bort
30  Johansson Anders   Trelleborgs JSKIID03205241     XXMANta bort
31  Johansson Annika   Nimrod Jakt & SSFIID02135059     XXLADIESta bort
32  Johansson Mikael   För.JSK TrollhättanIID00957233     XXMANta bort
33  Jordanidis Georgios   Uppsala JSKIID01763288     XXMANta bort
34  Karlsson Johannes   Växjö JSKIID01700882     XXMANta bort
35  Karlsson Johnnie   Eskilstuna JSKIID01624053     XXMANta bort
36  Karlsson Stefan   Eskilstuna JSKIID01406509     XXMANta bort
37  Kölegård Esa   Östersunds JSKIID02169098     XXMANta bort
38  Landell Johnny   Eskilstuna JSKIID01411024     XXMANta bort
39  Larsson Markus   Nimrod Jakt & SSFIID01503204     XXMANta bort
40  Larsson Peter   Ankarsrums JSKIID01689376     XXSENIORta bort
41  Lindahl Johan   Vikbolandets JVFIID01624041     XXSENIORta bort
42  Ludvigsson Erik   Kalmarbygdens Jäg IID00163061     XXMANta bort
43  Lundqvist Tomas   Kalmar JSKIID02372901     XXMANta bort
44  Lövgren Tommy   För.JSK TrollhättanIID03955633     XXSENIORta bort
45  Meijer Rolf   Nimrod Jakt & SSFIID01410780     XXSENIORta bort
46  Melos Oscar   Kalmarbygdens Jäg IID00146153     XXMANta bort
47  Molin David   Falköpings SSKIID01475800     XXMANta bort
48  Molin Stefan   Ystads JVFIID04158508     XXMANta bort
49  Möller Jan   Eslövs JSKIID04763213     XXMANta bort
50  Nilsson Daniel   Kalmarbygdens Jäg IID01269476     XXMANta bort
51  Nilsson Magnus   Kalmarbygdens Jäg IID04020224     XXMANta bort
52  Nyvaller Charlotta   Skövde JSKIID04891050     XXLADIESta bort
53  Olsson Mats   Ystads JVFIID02936253     XXMANta bort
54  Olström Joakim   Kalmarbygdens Jäg IID01695026     XXMANta bort
55  Pantzar Madelene   Östgöta JSKIID01114287     XXLADIESta bort
56  Pantzar Mats   Östgöta JSKIID01410885     XXSENIORta bort
57  Persson Andreas   Brösarps JSKIID02607934     XXMANta bort
58  Persson Simon   Mörrums JSKIID04585900     XXMANta bort
59  Petersson Kalle   Kalmarbygdens Jäg SE1558639164     XXMANta bort
60  Petters Conny   Haninge JSKIID01071911     XXSENIORta bort
61  Raimondo Bernard   Svegeråsens JSKIID00985858     XXSENIORta bort
62  Rooth Magnus   Kalmarbygdens Jäg IID00900343     XXSENIORta bort
63  Samuelsson Stefan   Nimrod Jakt & SSFIID00888599     XXMANta bort
64  Sandahl Jonas   Nimrod Jakt & SSFIID01280575     XXMANta bort
65  Sandberg Börje   Kalmarbygdens Jäg IID00808529     XXVETERANta bort
66  Skille Tony   Huddinge JVFIID01722463     XXMANta bort
67  Stenström Mattias   För. Skepplanda SpSIID03500308     XXMANta bort
68  Stålberg Anton   Roslagens JSKIID01656802     XXMANta bort
69  Stålberg Håkan   Roslagens JSKIID01656110     XXSENIORta bort
70  Sundin Hempel Gustaf   G-A-F JSKIID04967278     XXJUNta bort
71  Uhlen Jesper   För. Skepplanda SpSIID03553253     XXMANta bort
72  Uhlén Peter   För. Skepplanda SpSIID02824962     XXMANta bort
73  von Eisenhart Amanda   Strängnäs JSKIID00949810     XXLADIESta bort

Antal föranmälda deltagare:73